Podskalie

Med s DRIENKAMI
Jedinečný produkt, ktorý podľa vlastnej receptúry vyvinula a produkuje iba firma Ekofarm.
Viac ......


Predaj hovädzieho mäsa
Pripravujeme predaj hovädzieho mäsa z vlastného chovu, mäsového plemena Aberdeen Angus.
Viac ......


Označenie biopotravín
Označovanie výrobkov ako BIO, alebo EKO je povolené len na základe certifikátu vydaného certifikačným orgánom. Označenie na výrobku.
Viac ......

Eko

Internetový predaj:
www.slnieckova.sk
www.froufrou.sk
www.bio-obchod.sk
www.biosen.sk
www.babickinazahrada.sk
www.biopark.sk
www.lokapetit.sk
www.debnicky.sk
www.gazdovia.sk
www.teamarket.sk
www.goaobchody.com

Med s drienkami

Jedinečný produkt, ktorý podľa vlastnej receptúry vyvinula a produkuje iba firma Ekofarm.

Čistý prírodný produkt

Bez umelých sladidiel

Bez konzervantov

Bez umelých farbív

Jedinečné spojenie chuti medu a drienok. Ideálne použiť ako štart do nového dňa. Náš typ: čerstvá vianočka, maslo a med s drienkami.

Zloženie: včelí med, drienky,obsah drienok min 60 g . kg-1


Drieň obyčajný (Cornus mas L.)

Rastlina je viazaná na vápenec a pôdy s miernou alkalickou reakciou v suchých podmienkach. Preto ju nachádzame na pasienkoch, lesostepiach, svetlých lesoch, krovinatých a skalnatých svahovitých polostepných stráňach, kde dobre znáša aj extrémne suché slnečné stanoviská. Je jednou z prvých jarných medonosných rastlín, poskytujúca už v marci včelám prvé zdroje peľu a najmä nektáru. Plody dozrievajúce v septembri poznali už dávno naši predkovia a jeho plody využívali tak ako všetko, čo im príroda ponúkala. Z drienok sa vyrábali džemy, kompóty, sirupy a chutný likér. Rovnako sa vysoko cenilo aj pevné tvrdé drevo drieňa odolné proti vlhkosti a hnilobe. V ľudovom liečiteľstve sa zas drienky používali pri vysokých horúčkach a zažívacích ťažkostiach a proti hnačkovým ochoreniam. Výbornú chuť má aj pálenka z drienok známa drienkovica. Drieň obyčajný obsahuje veľa cukrov, pektín, organické kyseliny, karotenoidy, fenolkarbónové kyseliny a triesloviny. Veľmi cenný je vysoký obsah vitamínu C (150mg.kg -1), je porovnateľný s obsahom v čiernych ríbezliach a šípkach. Vitamín C a významné biologicky aktívne látky pôsobia ako účinné antioxidanty, látky zbavujúce organizmus škodlivých molekúl voľných radikálov kyslíka, ktoré sa v organizme hromadia.


e-shop ......


Galéria: